CZ

FR

EN

Založte si firmu v zahraničí

 

Není žádným tajemstvím, že podnikatelské prostředí v České republice není zdaleka ideální. Špatná vymahatelnost práva, stále větší počet výkazů pro státní správu, korupce a šikana podnikatelů od úředníků vedou k tomu, že stále více českých firem přesouvá své sídlo do zahraničí.

 

Nejčastější důvody pro vstup do offshore podnikání:

 

• finanční - daňová optimalizace

• snížení byrokracie

• posílení brandu

 

Finanční důvod – vstupem do offshore podnikání, se dá podstatně nastartovat daňová optimalizace, díky populárním destinacím můžete reálně dosáhnout zhruba na poloviční až desetinnou úroveň zdanění než v ČR. Dalším důvodem je nejčastěji požadavek na snížení byrokratické zátěže společnosti – podnikatelé se chtějí zbavit nadměrných povinných administrativních úkonů. Jsou destinace které jsou v těchto otázkách přívětivější než ČR. Dalším důvodem, je pak posílení brandu firmy a následný růst společnosti na globálním trhu.

 

Pozor: Ne každé založení firmy v zahraničí a následná fakturace na ni automaticky znamená, že je toto řešení automaticky legální. Při nevhodném řešení by zvolené kroky mohly být kvalifikovány jako daňový únik. To, že firma optimalizuje výši daňového plnění, rozhodně není tím stejným případem, jako když daně neplatí a nezákonně se jim vyhýbá.

 

Cílem optimalizace je minimalizovat výši daňové povinnosti v rámci legálních cest.

 

Jak chytře využít výhod podnikání prostřednictvím zahraniční společnosti a přitom postupovat naprosto v souladu s platnými zákony České republiky a EU? Rádi vám poradíme!

 

Nejlepší možností je využít zprostředkovatelských služeb při založení firmy a bankovního účtu a pak už nechat zajištění další administrativy jako je zasílání výkazů nebo komunikace s úřady na jednateli nebo jiném interním pracovníkovi.

 

Přemýšlíte i vy nad možnostmi daňové optimalizace svého podnikání?

 

Tým specialistů je připraven i na ty nejzáludnější otázky!

Legální optimalizace není založena na spoléhání se na to, že spolu určité země „nemluví“ a nepředávají si mezi sebou údaje o daňových rezidentech. Není ani založena na ukládání finančních zdrojů do zahraniční banky, o které se předpokládá, že uchová bankovní tajemství a informace o tom, že jsou v ní peníze uloženy. Toto pojetí je typickým příkladem vyhýbání se placení daní, což je ve většině států světa nelegální. To vám rozhodně nedoporučujeme!

 

Nenechme se oklamat rétorikou některých představitelů evropské byrokracie -

v současnosti není legálně možné přiletět s balíkem peněz do nějaké exotické země, založit firmu na vymyšlené jméno a ukrýt takto příjmy. Cílem korektního a efektivního daňového plánování je najít takové řešení, kdy je legálně využito výhod, které jednotlivé státy světa nabízejí. Výrazně nedoporučujeme tedy provádět offshore optimalizaci nemáte-li dostatečně zmapováno mezinárodní právo a neznáte-li podrobně zákony a finanční předpisy v destinaci, do které míříte.

 

Pokud právě přemýšlíte o založení offshore firmy, rádi se s vámi podělíme o své zkušenosti a poradíme vám, které řešení by bylo nejvíce vhodné pro vaše účely.

 

Otevírání bankovních účtů

 

Podnikání není jen o vydělávání peněz, je o nápadu, vytrvalé práci, finanční gramotnosti, o umění a rozhodnutí nést riziko nejen za sebe ale i ostatní, a v neposlední řadě je také o bankách a daních.

 

Možná se vám zdá, že otevřít pro svou společnost bankovní účet v zahraničí, nebo pro zahraniční společnost v České republice či kdekoliv jinde, není žádný problém. I takové iluze kolují světem. V dnešní době nelze jen tak přijít do banky, říct u okénka "Chtěl bych účet, tady jsou peníze," a dostat elektronické konto. Situace na mezinárodním trhu se den ode dne mění a banky si dnes své budoucí klienty pečlivě vybírají. Řada kauz a skandálů jim dává za pravdu. Pro banku není dobrou reklamou, je-li je zmíněna v souvislosti s podvody. Banky podléhají přísným regulacím. Proto budete-li své firmě otevírat bankovní účet, očekávejte, že si banka bude vybírat a prolustruje nejen Vás ale i Vaši babičku. Zvláště, pokud ho otevíráte jménem offshore společnosti, tedy společnosti, která sídlí v zahraničí a může být i v daňovém ráji. Ovšem ani onshore společnosti, které sídlí ve své domovské zemi, nejsou pro banky vždy sázkou na jistotu.

 

Ať už tedy s podnikáním začínáte (a je jedno, jestli jako offshore nebo onshore společnost), nebo vaše firma na mezinárodním trhu roste a chcete-li mít větší jistotu, že vaše podnikání půjde správným směrem a překoná ostatní, pak je důkazem profesionality využít službu otevření bankovního účtu. Ta vám komunikaci s bankou usnadní a pomůže vám v mnoha dalších ohledech.

 

Pomůžeme vám vybrat vhodnou banku pro vaše podnikání, protože každá firma je individuální a vyžaduje specifické podmínky, které jí usnadní cestu vpřed. Usnadníme vám komunikaci v bance i vypracování veškeré dokumentace.

 

Do vybraných bank vás k osobnímu pohovoru s bankéřem doprovodí náš konzultant. Letité zkušenosti nám dávají záruku, že si poradíme i s těmi nejsofistikovanějšími dotazy bankéřů.

 

Proč přemýšlet nad zřízením bankovního účtu v jiné zemi, než ve které společnost sídlí?

 

Bankovní účet v zahraničí vám dává do budoucna řadu výhod. Ulehčíte si od rizik, která doprovázejí každé podnikání, ať už je to exekuce, vliv konkurence, insolvenční řízení atd. Uděláte tak důležitý krok ve správném rozložení rizik v podnikání. Navíc tím zvýšíte svou dostupnost pro klienty z cizích zemí, ušetříte na bankovních poplatcích jak vy, tak vaši klienti, a získáte značnou časovou úsporu při bankovních transferech.

© DJ Consulting s.r.o. 2015